Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil uygulama geliştirme mobil cihazlarda çalışan uygulamaların oluşturulmasına odaklanan bir süreçtir. Bu uygulamalar kullanıcılar tarafından daha sonra indirilip yüklenmek üzere tasarlanmıştır. Bu süreç cihazın ağ özelliklerini kullanarak bilgi işlem kaynaklarını uzaktan çalıştırmayı amaçlar.

Mobil uygulama geliştirme

Ölçeklenebilir mobil uygulamalar geliştirmek için ekran boyutları, donanım gereksinimleri ve diğer birçok geliştirme yönü gibi faktörleri dikkate almak önemlidir.  Doğru yapılan bir mobil uygulama geliştirme müşterilerinize çok daha iyi ulaşmak ya da hazırlattığınız oyunlarla daha fazla kişinin ilgisini çekmek için önemlidir. Firmamız alanında uzman ekipleri ve sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve deneyimi ile tüm uygulamaları sizlerin isteklerine göre yapmaktadır.

Hemen iletişime geçin

0551 892 82 28

En kaliteli Mobil Uygulama Geliştirme hizmetini alın

Mobil Uygulama Geliştirme

Bugün mobil uygulamalar farklı işletim sistemlerine göre hazırlanmaktadır. Genel anlamda Apple iOS ve Google Android bu kapsamda kullanılmaktadır. Ayrıca Windows cihazlar kullananlar da yer almaktadır.

Her iki platform arasında bir dizi benzerlik bulunsa da, farklı yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) kullanılır. Apple iOS’u sadece kendi cihazları için kullanırken, Google Android’i belirli gereksinimleri karşılayan diğer şirketlerin kullanımına açmıştır. Mobil uygulama geliştirme işletim sistemi olarak bu ikisinden herhangi birinde tercih edilebilir.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılabilir?

Mobil uygulama geliştirme nasıl yapılır konusunda dört ana yaklaşım bulunmaktadır ve bunlar aşağıda sıralanmıştır.

Yerel Mobil Uygulamalar

Bu yöntem belirli bir platform için özel olarak geliştirilen uygulamalardır. Örneğin iOS için Swift veya Android için Kotlin kullanarak platforma özgü avantajları tam anlamıyla kullanmanızı sağlar.

Platformlar Arası Yerel Mobil Uygulamalar

Mobil uygulama geliştirme teknikleri arasında bu yaklaşım, tek bir kod tabanını kullanarak farklı platformlarda çalışabilen uygulamalar geliştirmeyi amaçlar. React Native veya Xamarin gibi çerçeveler, hem iOS hem de Android için uygulama geliştirmenin avantajlarını sunar.

Hibrit Mobil Uygulamalar

Hibrit uygulamalar mobil uygulama teknikleri arasında web teknolojilerini (HTML, CSS, JavaScript) kullanarak geliştirilen ve ardından çeşitli platformlara paketlenen uygulamalardır. Tek bir kod tabanından faydalanır, ancak yerel performansa bir ödün verebilir.

Aşamalı Web Uygulamaları

Bu yöntem web uygulamalarının geleneksel tarayıcılarda çalışmasının ötesine geçer. Kullanıcıların çevrimdışı erişim, anında yükleme ve cihazın yerel özelliklerine erişim gibi avantajları vardır.

Bu mobil uygulama geliştirme yöntemleri arasında her biri, avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları da içermektedir. Uygulama geliştirme stratejisi seçerken istenen kullanıcı deneyimi, bilgi işlem kaynakları, bütçe, zaman çizelgesi, yerel özellikler ve mevcut kaynaklar gibi faktörleri dikkate almak önemlidir.

Mobil Uygulama Yapan Ajanslar Nasıl Seçilir?

Mobil uygulama yapan ajanslar, mutlaka tecrübeli ve bilgi birikimine sahip olmalıdır. Ayrıca ne istediğinizi bilmeli, buna yönelik çalışmalar yapmalıdır.

Akıllı telefonlarda mobil işletim sistemlerindeki hızlı gelişmelerle birlikte daha etkili, yaratıcı ve akıllı hale gelmektedir. Gün geçtikçe, insanlar akıllı telefonları ve uygulamalar aracılığıyla geçirdikleri zamanı artırmaktadır. Özellikle sosyal medya ve alışveriş uygulamaları, kullanıcıların akıllı telefonlarını etkin bir şekilde kullanmalarına öncülük etmektedir.

Bu dönemde mobil uygulamalara bu kadar yoğun bir ilgi gösterilirken, şirketlerin bu potansiyeli değerlendirmemesi büyük bir kayıp olacaktır. Bilinçli firmalar mobil uygulama sektörüne büyük yatırımlar yapmaktadır. Özellikle profesyonel bir imaj ve marka değeri oluşturmak adına, mobil uygulamaya sahip olmak kaçınılmaz bir adım olarak görülmektedir. Mobil uygulama sayesinde hedef kitleye daha etkili bir şekilde ulaşmak mümkündür.

Mobil uygulama kampanyaları, indirimleri ve etkinlikleri hedef kitlenize iletmek için etkili bir araçtır. Bu avantajlar dijital pazarlama stratejilerinizi destekler ve e-ticaret sitelerinizin mobil uygulama sahibi olması, müşteri bağlılığını güçlendirir ve daha geniş bir kitleye ulaşma fırsatı sunar.

Bu bakımdan mobil uygulama geliştirme firmalara ve iş yerlerine hedef kitlesine çok daha iyi şekilde ulaşmasına olanak tanır. Ayrıca uygulama şirket içi kullanıma yönelik tasarlanmışsa firma içi verimi de arttırabilmektedir.

Bizimle çalışmak isterseniz İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama nasıl yapılır süreci firmamızca son adımına kadar başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun için ilk adım olarak, bir mobil uygulamadan beklentilerinizi belirlenir. İnsanların üyelik oluşturabileceği, alışveriş yapabileceği, hizmet satın alabileceği veya keyifli zaman geçirebileceği bir mobil uygulama geliştirilebilmektedir. Projenizin tamamı, belirlediğiniz hedeflere uygun olarak şekillendirilmelidir.

Hedef Kitle Analizi

Mobil uygulamalarda ziyaretçi çekmek için kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmak son derece önemlidir. Bu doğrultuda hedef kitlenin beklentileri ve sosyo-ekonomik durumları detaylı bir şekilde analiz edilmelidir. Tüm uygulama süreci, hedef kitlenin ihtiyaçlarına özel olarak belirlenmelidir.

Bütçe Oluşturma

Her mobil uygulamanın belirli bir bütçesi bulunmaktadır. İşletmenizin ihtiyaçlarını en uygun bütçe ile karşılamak için çaba gösterilmektedir. Mobil uygulama bütçenize ve beklentilerinize uygun olarak hibrit, native gibi çeşitli mobil uygulama türlerinden birini seçerek yola devam edilebilmektedir. Mobil uygulama geliştirme fiyatları da bu kapsamda en uygun seçeneklerle size sunulmaktadır.

Mobil Uygulama Tasarımı

Hedeflerinizi belirledikten sonra, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını dikkate alarak mobil uygulama bütçenizi ve türünü belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyaçlarınıza uygun, kurumsal yapınıza özgü bir mobil uygulama tasarlanmaktadır. Geliştirdiğimiz mobil uygulamayı tamamlanmış bir şekilde sunulmakta ve sizden gerekli geri bildirimleri alınmaktadır. Aynı zamanda mobil uygulamanızın kullanıcı deneyimiyle ilgili çeşitli analizler yaparak, sonraki süreçte uygulamayı istediğiniz şekilde optimize edilmektedir.

Tüm bunlarla beraber mobil uygulama geliştirme nasıl yapılır da sonlanmaktadır. Firmamız tüm bu süreci başarılı bir şekilde yöneterek, en iyi sonuçları elde etmenize olanak tanımaktadır.